Listopad 2018

Studna lží

Čtvrtek v 12:00 | Michaela |  TÉMA TÝDNE
Studna lží je poslední článek na SRDCI BLOGU.

Nejlepší víkend, Patrik Hartl, 2018

11. listopadu 2018 v 18:00 | Michaela
Četla jsem všechny jeho knihy, žádnou jsem si nekoupila (ani bych to neudělala), vždycky ke mně nějak došly. Pokyn vydavatele zřejmě zněl jasně, co nejvíc postav a stránek. Postavy se mi hrozně pletly, spletenec rodinných a pracovních vztahů, kde se používají jen křestní jména. Když Dáša volá mámě, napíše Hartl, že volá Markétě. Pak se v tom vyznejte. Výchozím bodem je zážitková agentura, její majitelka a zaměstnanci a docela mi trvalo, než jsem na to přišla. Vyprávění je plytké, bez humoru a napětí, přitom spousta scén by se dala více vygradovat. Na konci jsem si vůbec nepamatovala, co bylo na začátku, a to jsem knihu přečetla za 6 dnů. Pár zdejších blogerek by Hartlovi určitě natrhlo prdel.

Zdroj: Alza

Randím jen s holkama

6. listopadu 2018 v 18:00 | Michaela |  Povídání
Kromě podzimních depresí se poslední měsíc zmítá též vírem setkávání s kamarádkami. S těmi letitými i novými. Přijela Soňa z Teplic nad Metují, náhodně jsem v lékárně potkala po hodně letech spolužačku Evu ze střední. Je z ní hezká kozatá bába. Rozuměj, kdysi měla malý prsa a má devítiletou! vnučku. Viděla jsem se se třema vyšehradskýma matkama. Asi vážně mluvím dost sprostě, vypadaly poněkud překvapeně, když jsem spustila. Ale né tak sprostě jako Blondýna, ta mě teda trumfla. Přijela s VendyW do Prahy a hezky jsme probraly život. Mám krásné a vtipné kamarádky. Ano, i mě někdy mrzí, že nejsem na holky, stejně jako Blondýnu v jejím famózním článku o seznamování.

Taky jsem zkoušela najít si chlapa přes seznamku, tolikrát jsem si pak nad zatuchlým kafem říkala PROČ. Proč tady sedím s chlapíkem, který měl v profilu o dvacet kilo a deset let mladší fotku. Hned na mě vybalil, že je mu žena nevěrná a že jí to chce oplatit. No, se mnou rozhodně ne. Proč mu manželka místo zahejbání radši nekoupí šampon na mastný vlasy a nepošle ho k zubaři, radost by měli všichni okolo. Asi se jí už nechce. Chápu, manželství je v podstatě nudná záležitost. Tolikrát jsem si říkala, proč sedím v kavárně s nějakým blbcem, když mám tolik krásných a vtipných kamarádek.

Jen mé pevné přátelství se Zuzanou má povážlivé trhliny. Co překročila padesátku jí fakt hrabe. Neustále se pozoruje. Už nemůže nosit krátký šaty, protože se jí hrnou kolena. Cože? Ta kůže na nich je taková povislá. Ptala se na moje kolena. Jakoukoliv změnu jsem rezolutně popřela. Doma jsem samozřejmě zjistila, že mám kolena taky shrnutý. Pak řešila celulitidu na stehnech, za drahý peníze chodila na baňkování. V neděli mi zoufalá volala z Palladia, že si chtěla koupit novu podprdu a v kabince uviděla strašlivou celulitidu na pažích. Na svých. Ztrácím trpělivost, jsem hnusná. To ti, ty vole, baňkováním poslali tu celulitidu nahoru na ruce, příště řekni, ať ti ji šoupnou na záda, tam si tak nečumíš. Jako já žiju ve velmi křehký rovnováze, stačí opravdu fouknout a jsem hned v prdeli. Jestli se zase začnu zkoumat a objevím na pažích ďolíky, tak za to může jednoznačně Zuzana.

Deštivé dny, Divadlo ABC (2018)

2. listopadu 2018 v 20:00 | Michaela |  Divadla
Standing ovation. Nekorektní, vulgární, skvělý. Takové bylo představení hry Deštivé dny amerického autora Keitha Huffa. Denny (Richard Krajčo) a Joey (David Švehlík) jsou kamarádi od dětství a dnes jsou parťáky u chicagské policie. Zuzana překvapila sama sebe, že koupila lístek do divadla za 800,- korun. Taky si už houby pamatuje a snažila se mě přesvědčit, že to byla cena za oba lístky, v divadle pak počítala místa, aby měla představu, za kolik herci hrají.

Jak mám výhrady ke Krajčovu probabišovskému postoji, musím ale objektivně přiznat, že talent teda chlapec má. V podstatě to byl jeho další koncert, za roli získal Thálii v roce 2012. V první půlce jsem sice měla pocit, že ho špatně slyším, a litovala diváky ve vzdálenějších řadách. My měly šestou řadu a vzhledem k velkorysému prostoru mezi řadami, jsme byly celkem daleko. Chvíli bylo opravdu lépe slyšet Davida Švehlíka, jehož hlas fakt miluju (celýho ho miluju), v druhé půlce naštěstí Krajčo přidal volume.

Zlý a hodný policajt, kde ten hodný není tak úplně hodný a ten zlý je... no, i o tom by se dalo polemizovat.

P.S. Bloudičko, pět z pěti.

Zdroj: Městské divadlo v Českém Krumlově