Já, Olga Hepnarová (2016), ČR, PL, F, SR,

29. dubna 2016 v 23:26 | Michaela |  Filmy
Pošahaný film o pošahané holce.

A teď ještě jednou a pořádně.

V první řadě jsem podcenila kino Světozor o Velikonočním pondělí. Lístky jsem koupila včas, ale do malého sálu jsme se s matkou nakulily přesně v čas zahájení promítání. Ta naše dvě místa volná byla, ale každé jinde. Matka strategicky zabrala místo pro hasiče (samotné sedadlo v horním rohu), na mě zbylo místo někde za půlkou šesté řady, tak jsem ty lidi hezky požádala, jestli by mohli všichni vstát a o to jedno místo se šoupnout, abych se přes ně nehrabala dozadu. A oni všichni spořádaně vstali a posunuli se, jen ta paní na prvním sedadle se rozčílila, že má hůl a šoupat se teda nebude. Ji, hůl a její kámošku jsem přeskočila a usadila se hezky na třetím sedadle.

Příběh Olgy Hepnarové jsem znala z časopisů i vyprávění. Máma žila s mužem, který Olgu znal, pracoval s ní u Spojů. Byla divná, všichni to věděli a dělali si z ní srandu...no, a pak to odskákalo 8 lidí na třídě Obránců mírů.
Vlastně ani nevím, co jsem od filmu čekala, když jsem už všechno věděla. Dobrý retro, depresivní sedmdesátky jak vyšitý. Černobílý film působí autenticky i díky vynikající polské herečce Michalině Olszańské, která se do Olgy přímo převtělila. Shrbená postava, klackovitá chůze, působila ušmudlaně a nežensky. Skvělý dabing Bereniky Kohoutové.

Olga byla nemluvná, mně se zdálo, že všichni nějak málo mluvili. Žádná hudba. Dlóóuhé záběry, třeba i na prázdnou chodbu, až jsem si myslela, že se "jim to rozbilo" Zřejmě nejsem artově založená. Pro nezasvěcené mi chyběla informace o zapůjčení nákladního auta a že ji dav po nehodě chtěl lynčovat, příslušníci ji museli ochránit.

Mě nejvíce bavily scény, kdy na Olgu někdo mluvil a nebyl vidět. Podle hlasu jsem hádala herce...a uhodla (Ondřej Malý, Roman Zach, Jan Novotný).

 


Komentáře

1 zmarsalkova zmarsalkova | E-mail | Web | 19. listopadu 2016 v 19:52 | Reagovat

O Olze jsem věděla už dávno, než byl natočený film. Doteď jsem ho neviděla. Nemám na něj odvahu sama a muži žánrově příliš nevyhovuje... tak uvidíme, za jak dlouho se na něj podívám.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama